Coraz więcej osób decyduje się na rozwód

Coraz więcej osób decyduje się na rozwód

To ciężka decyzja zarówno dla byłych małżonków, jak i dla ich dzieci. Należy więc tutaj zastanowić się, jak taka decyzja wpłynie na nasze najbliższe, jak i to dalsze życie.

Początek rozwodu
Najczęściej decyzję o rozwodzie podejmują kobiety. Zwykle stają one wtedy w roli ofiary. A pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną rozwodów jest wina ze strony obojga partnerów. Nie powinno się więc nią nikogo obarczać. Należy skupić się raczej na tym, czy jest to decyzja przemyślana i nieodwołalna. Wtedy warto również pomyśleć nad tym, jak dzieci po rozwodzie będą się zachowywać. Podczas załatwiania spraw formalnych nie należy myśleć egoistycznie, ale zadbać również i o dobro własnych pociech.

Koniec rozwodu
Nie ma w tym nic dziwnego, że tuż po zakończeniu związku każdy człowiek zaczyna zastanawiać się, jak żyć po rozwodzie. Jednak w pierwszej kolejności warto zadbać o swoje dzieci, które znacznie ciężej przeżywają takie zmiany. Każdy ojciec po rozwodzie powinien dalej widywać się ze swoimi potomkami, niezależnie od woli matki. Maluchy potrzebują dwojga rodziców, aby prawidłowo funkcjonować. Nawet jeśli czują się zranione, tylko wsparcie ich rodzicieli pomoże im wrócić do życia.

Mimo wszelkich, niemiłych skutków, czasem warto podjąć tak ważną decyzję o zakończeniu danego związku. Lepiej to zrobić wcześniej, niż później. Dzięki temu również dzieci zyskają większą ilość czasu na oswojenie się z całą sytuacją. A to pomoże im w zrozumieniu decyzji rodziców.

sitemap