Granit muszyna

Granit

Granit to kamień budowlany o wysokich walorach estetycznych i jako taki jest powszechnie stosowany w budownictwie. W rozmaitych formach pod względem monumentalności a także konturu, służy jako materiał do budowy oraz ozdobny. Cechuje się łatwością cięcia i polerowania, a także niezwykle wielką wytrzymałością. 
Najważniejszym zastosowaniem granitu jest usługiwanie jako artykuł budowlany, zarówno w budownictwie, jak i wykorzystywanej powszechnie budowie elementów typu płyty, nagrobki. Wykorzystanie kamienia przebiega także w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień użytkowany jest do pokrycia powierzchni toru.
Kamień istnieje w mnóstwie wersji a także odmian. Jest niezłomny na funkcjonowanie kwasów oraz uciążliwe warunki środowiskowe, co gwarantuje mu popularność a także przesądza o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę odbiorców i w dowolnym użyciu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.
Kamień jest pospolitą skałą magmową. Jego kolory to jasnoszara, szara, ciemnoszara, bliska bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.
sitemap